O mně

Toš Vitajte na mojích stránkách. Su ráda že ste sem došli.

Jsem Helena Pazderková roz. Šottlová a narodila jsem se v této krásné a malebné dědině. Od dětství jsem ráda šila a vyšívala. Šikovné ruky jsem zdědila po stařečku Petru Bohůnovi, který si dlouhé chvíle krátil řezbářstvím. Já jsem v roku 1999 poprosila paní Růženu Komosnou, která se celý živo věnuje šití krojů, jestli by mi nevysvětlila postup na ušití a vyšití dětskou krojovou košili. Když paní Komosná viděla že mi to jde, tak mi sem tam poslala lidi kteří chtěli ušít košili.

Takže od roku 2000 jsem měla nádherného koníčka, který se mi v roce 2010 stal povoláním a rozšířila jsem sortiment. Teď šiju nejenom krojové košile, ale i kasanice, košilky, rukávce, horní sukně, ženské slovácké šaty, bělky krojové zástěry atd. Začala jsem malovat molové rukávy, fěrtochy, cangláče aj.

Ze strojového vyšívání to jsou zástěry, kapesníčky, šátky a nově také tacle, obojky a šňůrky k dámskému kroji. Zabývám se zejména výrobou krojů pro oblast Slováckého podluží. Sem patří třeba právě Dolní Bojanovice, josefov, mikulčice, tvrdonice… Poslední dobou, se začaly nosit tyto kroje i okolo Mikulova, sice trochu pozměněné, ale ten základ co šiji je stejný. Mimo krojové věci vyrábím také i různé dárky jako jsou třeba ručníky se jménem, různé peřinky, křestní roušky a další věci.

Pokud máte zájem, podívejte se na fotky a ozvěte se co potřebujete.

Těším se na vás Helena Pazderková.

Copyright © 2017 | Dominik Pazderka Webdesign